Worship & Art

HUDBA, MALBA, TANEC, DIVADLO

21. – 23. 2. 2020 | Konferenční centrum Praha – Pankrác

Konference Proměny je již mnoho let tradiční únorovou konferencí Církve bez hranic v Praze. Pro rok 2020 jsme zvolili hlavní téma Worship & Art. Hudba a umění je silný nástroj skrze který vnímáme mnoho pocitů. Je to rovněž nástroj skrze který k nám promlouvá Bůh. Celá historie církve je protkána uměním. Malíři, hudebníci, herci a mnozí další profesionálové byli nedílnou součástí toho, co Bůh na této zemi v minulosti dělal.

Nedávno jsem od jednoho umělce slyšel toto rčení: „křesťan jako umělec je nepochopený v církvi, ale stejně tak bývá nepochopený ve světě umění“. Ocitá se tak někde v meziprostoru. Naší konferenci chceme napomoct ke sblížení těchto dvou světů. Chceme, aby se církev otevřela kvalitnímu umění a tvořila hodnotné věci. Církev potřebuje umělce, protože umění je jazyk duše. Zároveň chceme povzbudit umělce, že církev může být pro ně tou největší inspirací k tvorbě. Kde jinde můžeme brát inspiraci ke tvoření, než u Stvořitele.

Hlavním řečníkem konference bude Terl Bryant, člověk který úžasně propojuje tyto dva světy, svět církve a svět umění.
Terl zanechal školu ve svých 16 letech, aby si splnil rock'n'rollový sen, stát se bubeníkem. Od svých dvaceti let cestoval po Kalifornii, kde zažil svoji proměňující zkušenost, která ho přivedla k víře v Ježíše Krista, a jeho život se změnil. Již více než 30 let kombinuje práci bubeníka a učitele. Při své práci rád sdílí svou víru v Ježíše Krista. Terl také pravidelně pracuje s Grahamem Kendrickem, je zakladatelem Psalm Drummer a
Psalm network, napsal a produkoval 5 alb s chválami a je autorem knihy „Heart to Drum“. Během své dlouhé kariéry nahrál více než 200 alb a má za sebou několik desítek mezinárodních turné. Mezi jeho úspěchy patří turné a alba pro Johna Paula Jonese (z Led Zeppelin), spolupracoval
s velikány jako jsou Iona, Barbara Dickson, Maddy Prior, Steve Taylor, Matt Redman, Peter Murphy, Robin Mark a mnoho dalších. Je držitelem světového rekordu v Guinnessově knize za nejdelší bubenické vystoupení (drumroll) v roce 2005 a držitelem britského titulu „Nejrychlejší bubeník na světě“ v roce 2004. Terl je ženatý s Jules, mají šest dětí a žijí v Sussexu v Anglii.
Dále jsme pozvali celou řadu umělců, herců a tanečníků, které budeme postupně představovat.
Součástí konference bude výstava a vernisáž obrazu současných křesťanských malířů.

Profily účinkujících

Marbles

Skupina Marbles se dala dohromady na konci roku 2017. Po necelém roce se kapela rozhodla, že místo hraní chval chtějí sdílet svou vlastní tvorbu. Skrze to chtějí lidem ukazovat, jací jsou, co prožívají a také to, že Bůh je ve všem vždy s námi, ať se děje, co se děje. V dubnu to bude rok od chvíle, kdy kapela poprvé vystupovala a dnes jejich tvorbu můžete najít na YouTube nebo na různých hudebních platformách.

Aleš Novák

 

Vystudoval fakultu architektury v Liberci a poté sochařství na Pražské UMPRUM. V rámci studia absolvoval stáže na AVU a na Bezalel university v Jerusalémě. Ve své tvorbě se dlouhodobě věnuje malbě, soše a prostorovým instalacím, které často reagují přímo na konkrétní prostor. 

Aleš vydal svůj život Ježíši Kristu jako čtyřleté dítě, duchovně rostl na mládeži a vším co dělá touží oslavit Boha. Povede výtvarný workshop pro ty,kteří by se tvorbou chtěli „vážněji“ zabývat i si to jen tak zkusit a zhostí se role moderátora prezentace na konferenci vystavujících umělců.

www.zonerama.com/alesnovakportfolio

www.alesnovak.tumblr.com

Nela Cikánová Štefanová 

Vystudovala herectví a moderování na Vyšší odborné škole herecké v Praze pod vedením režiséra Karla Kříže a herečky Jaromíry Mílové. Nějaký čas pracovala jako reportérka pro Praha TV a Novinky.cz do doby, než vyhrála konkurz do Divadla v Šumperku. Zde měla možnost ztvárnit několik stěžejních rolí, díky kterým získala nabídku stálého angažmá v  Městském divadle v Mostě, kde působí dodnes. I v něm získala řadu příležitostí a to například ztvárnit postavu Violy de Lesseps ve hře Zamilovaný Shakespeare. Bydlí se svým manželem Martinem a polo-labradorem Šónem na Vinohradech.

Martin Cikán

Martin Cikán je absolventem herectví alternativního a loutkového divadla na DAMU. Má za sebou řadu zahraničních workshopů a divadelních rolí v DISKU na kterých se podílel v rámci svého studia. Zkušenosti má ale i před kamerou a tak jste ho mohli vidět například v Hořícím keři, Kriminálce Anděl nebo v seriálu Specialisté. V současné době je členem stálého týmu v pražském divadle NoD, kde se pod vedením režiséra Janka Lesáka věnuje autorské tvorbě. Jezdí na skateboardu, hraje tenis, má rád komiksy, hry na playstationu, miluje svou manželku Nelču se kterou si pořídili polo-labradora Šóna a společně žijí na Vinohradech. 

Na našich Proměnách společně se svou ženou Nelou Cikánovou Štefanovou chystají herecký workshop jehož kapacita bude omezena. Přihlášky na něj proto posílejte na workshopherectvi@email.cz. Do mailu uveďte jméno a věk.

Pavel Hromádka

Pavel Hromádka vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Působil v Městském divadle Zlín, Studiu Hořící žirafy Olomouc, Severomoravském divadle Šumperk, Divadle Hromadná procházka Prostějov a Buranteatru Brno. Od roku 2000 je členem souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

Za roli Bertieho, vévody z Yorku, ve hře Králova řeč, byl v širší nominaci na Cenu Thálie za rok 2017. Je držitelem regionálních cen Slovácký Oskar a Největší z pierotů.

Objevil se v seriálech Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód, nejnověji v roli Zdeňka Kořínka v seriálu Ulice.

Spolupracuje s Českým rozhlasem v rozhlasových hrách či četbách na pokračování, podobně již mnoho let spolupracuje s českou pobočkou celosvětové křesťanské misijní rozhlasové organizace Transworld Radio, jež provozuje internetovou křesťanskou stanici Radio 7. Z poslední doby si především cení kromě již zmíněné role koktavého krále Bertieho v Králově řeči též role Fedora Gála v dramatizaci mailové korespondence s mladým národním socialistou s názvem Přes ploty, role Pána domu ve hře Kosmické jaro, práce na textu Rolanda Schimmelpfenniga Zlatý drak či spolupráce s brněnským Buranteatrem na textu Pravé poledne Neila LaButa, kde ztvárnil hlavní roli Johna. Více informací o divadelním působení na www.slovackedivadlo.cz/soubor/pavel-hromadka .

Žije s rodinou nedaleko Uherského Hradiště. Svědectví o jeho víře a životní cestě se odráží i v písních a poezii, se kterou příležitostně také vystupuje.

Program

Pátek 21.2.

18:00 otevření konference / chvály: Worship vision / téma: Bůh umělec / řečník: Stanislav Bubik

19:30 prezentace karavany

19:45 vernisáž

20:00 koncert skupiny Marbles

 

Sobota 22.2.

9:30 – 11:00 chvály: Worship vision / řečník: Terl Bryant

11:30 – 12:30 Výzvy a úspěchy křesťanských umělců – moderuje Nela (rozhovor: Pavel Hromádka, Martin Cikán, Aleš Novák)

14:00 – 14:45 Pavel Hromádka – Pavel Hromádka s kytarou: Z osobních chvil s Bohem

15:00 – 17:00 rozdělené semináře

     1. Herectví Nela & Martin

     2. Art Aleš Novák

     3. Videotvorba Martin Benc

17:30- 18:30 Scénické čtení: Jediný přežil z desítek lidí útok střelce a – oslovil ho Hlas

     Účinkují: Pavel + Nela + Martin

     Pozn.: (Scénické čtení = divadlo s textem v ruce)

19:00-21:00 tvořivý koncert chvál, vedeni Terl Bryant + Ondra Malina & band

 

Neděle 23.2.

10:00 Bohoslužba Pankrác Terl Bryant

16:00 Bohoslužba Chodov Terl Bryant

Pokud se přihlásíte a uhradíte poplatek do 31. 1. 2020, zaplatíte za celou konferenci pouze 200,- Kč/osobu.
Po tomto termínu se bude moci přihlásit za 300,- Kč/osobu. Cena na místě bude 400,-
 Kč/osobu.

Partneři CBH Praha mají účast na Konferenci Proměny 2020 ZDARMA, i přesto je ale třeba, aby byli PŘEDEM PŘIHLÁŠENI.